Auktioner Mattor & Textil Matta, Orientalisk

Bilder Matta, Orientalisk

Matta, Orientalisk

1300 SEK

Värdering: - SEK

385 x 293 cm, bruksslitage, fransslitage.

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

ARMBAND, platina, art déco, 1900-talets första hälft, med diamanter ca 7.50 ct, tot vikt ca 28 g

Värdering: 40 000

Bud: 38 000 SEK

RING, 14k vitguld, med briljantslipade diamanter tot ca 1.00 ct, sannolikt 1900-talets andra hälft, tot vikt ca 5 g

Värdering: 5 000

Bud: 3 200 SEK

OSCAR LYCKE (1877-1927), olja på duk, signerad

Värdering: 4 000

Bud: 900 SEK

GIUGLIO LACCHETTO, bordslampa, "Magneto", Foscarini, Italien, nutida

Värdering: 1 800

Bud: 900 SEK

Slutar om 6 minuter