Bilder Vas, Kina, 1900-tal

Vas, Kina, 1900-tal

5500 SEK

Värdering: - SEK

Dekor med polykroma färger, höjd 30 cm, bra skick

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

Oljemålning Helge Linden (1897-1961), Sverige. Nattkaj, Umeå. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 57x67 cm

Värdering: -

Bud: 5 000 SEK

Golvur.

Värdering: -

Bud: 110 SEK

Ångermanland

Sameknivar 3 st. Längd: 10-14 cm

Värdering: -

Bud: 500 SEK

Matsalsgrupp England, mahogny, 7 delar, bord + 6 stolar. Längd: 100 cm, djup: 100 cm, höjd: 75 + 2iläggx55 cm

Värdering: -

Bud: 1 000 SEK