Auktioner Belysning John Turner & Co, Birmingham, England, pushup ljusstakar i mässing, 1800-talets första hälft

Bilder John Turner & Co, Birmingham, England, pushup ljusstakar i mässing, 1800-talets första hälft

John Turner & Co, Birmingham, England, pushup ljusstakar i mässing, 1800-talets första hälft

160 SEK

Värdering: - SEK

Markus Auktioner AB

Lastvägen 3
231 62 Trelleborg

info@markusauktioner.se
0739-124 188

Färglitografi Ole Hauki (f. 1935), Signerad, numrerad 246/275, Sommarvandring. Färglitografi, bildmått: 24x32 cm, yttermått inklusive ram: 49x57 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Byrå England, Idegran. Bredd: 38 cm, djup: 28 cm, höjd: 6 cm

Värdering: -

Bud: 450 SEK

Kaffekoppar 2 st, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, Prunus. Diameter: 8 cm. Höjd: 6 cm

Värdering: -

Bud: 200 SEK

BRUNO MATHSSON, 1 par fåtöljer, "Jetson", Dux, sannolikt 1970-tal

Värdering: 12 000

Bud: 10 000 SEK