Bilder Nivada Grenchen, Taravana, kronograf, 40 mm, 70-tal

Nivada Grenchen, Taravana, kronograf, 40 mm, 70-tal

7100 SEK

Värdering: 3 000 SEK

Herrarmbandsur, kronograf, Nivada Grenchen Taravana, 40 mm, rostfritt stål, ca 1970-tal

Boett
Ca 40 mm exkl. krona (42 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, korrekt signerad krona, plexiglas

Urtavla/visare
Grå urtavla med vita subdials, varav den ena med orange detalj, applicerade stavindex med svarta inlägg, datumvisning kl. 6, silverfärgade visare med svarta inlägg och lysmassa, kontrasterande orange centrumsekund

Urverk
Manuellt, kaliber Valjoux 7734

Band/länk
Grönt gummiband "Tropic Sport", 22 mm, ej original

Serienummer/Boettnummer
87016

Karljohan Auktioner AB

Fogsvansen 14
247 32 Södra Sandby

info@karljohanauktioner.se
0735148793

SKÄNK med 3st lådor, 1900 talets första hälft. H:125x 89x 43cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 1 550 SEK

GOLVLAMPA, Lyktan, 1900 talets andra hälft, stenfot, kromad stomme. H: ca 210cm

Värdering: -

Bud: 600 SEK

MATSALSMÖBEL, gustaviansk stil, 5st stolar & bord, H: 73,5cm D: 110cm + 2st iläggsskivor 30cm/st (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 1 150 SEK

FÅGELBAD/URNA i gjutjärn, H: 39cm D: 64cm

Värdering: -

Bud: 1 400 SEK

Slutar om 7 minuter