Bilder Ingrid Atterberg, vas, "Bris", Upsala-Ekeby, höjd 26,5 cm
Ingrid Atterberg, vas, "Bris", 4330/6, glaserat lergods med dekor i relief, djupstämplad samt monogramsignerad "Abg", Upsala-Ekeby, etikettmärkt, höjd 26,5 cm
Slutar om 11 timmar 46 minuter
Slutar om 11 timmar 49 minuter
Värdering: 80 000 SEK
Högsta bud:Bud: 21 200 SEK
Göteborg
Slutar om 11 timmar 52 minuter