Auktioner Keramik & Porslin Servisdelar, 19 delar, flintporslin, ''Haga'', Gustavsberg.

Bilder Servisdelar, 19 delar, flintporslin, ''Haga'', Gustavsberg.

Servisdelar, 19 delar, flintporslin, ''Haga'', Gustavsberg.

75 SEK

Värdering: 50 SEK

Störst diameter: 24 cm.

Bruksskick. Repor och färgbortfall (se bilder).

Ystads auktioner

Östra Zinkgatan 3
27139 YSTAD

info@ystadsauktioner.se
+46(0)76 055 43 44

Burk, porslin/teak, ''Furuvik'', Berit Ternell, Upsala-Ekeby Gefle.

Värdering: 50

Bud: 550 SEK

Slutar om 15 timmar 2 minuter

Väggtallrikar, 4 st, stengods, Alma Öhrström, Höganäs Keramik.

Värdering: 50

Bud: 75 SEK

Slutar om 15 timmar 20 minuter

Vägglampa, glas/mässing, Boiwo.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 16 timmar 30 minuter

Ljuslyktor, 5 st, glas, ''Kivi'', Heikki Orvola, Marimekko, Iittala.

Värdering: 50

Bud: 250 SEK

Slutar om 16 timmar 32 minuter