Auktioner BORDSSPEGEL, 1800-tal

Bilder BORDSSPEGEL, 1800-tal

BORDSSPEGEL, 1800-tal

250 SEK

Värdering: 500 SEK

Fanerad med mahogny och intarsiainläggningar, tre lådor, nyckelskylt och knopp av horn, vippbar spegel, höjd 65, 60 x 20 cm

SOFFA OCH 2 ST KARMSTOLAR, gustaviansk stil, 1800-/1900-tal

Värdering: 5 000

Bud: 0 SEK

MATTA, Kelim, ca 297 x 199 cm

Värdering: 3 000

Bud: 700 SEK

MICHAEL ANASTASSIADES, bordslampa, "IC Lights T1 hög", Flos, Italien, samtida

Värdering: 2 000

Bud: 1 600 SEK

TURE FABIANSSON (1910-1994), olja på duk, signerad och daterad -36.

Värdering: 1 200

Bud: 300 SEK

Slutar om 7 minuter