Auktioner GOLVUR, Karl Johan, björk, 1800-talets första hälft

Bilder GOLVUR, Karl Johan, björk, 1800-talets första hälft

GOLVUR, Karl Johan, björk, 1800-talets första hälft

250 SEK

Värdering: 800 SEK

Tredelat, fanerat med intarsia, svärtad dekor, pendel finns, höjd ca 230, 58 x 26 cm

SLAGBORD i ek, Marita Olsson, Arvika, H:72x 90x 38 och 2st slag 58cm

Värdering: -

Bud: 3 600 SEK

SIDEBOARD Fredrik Kayser, Skeie & Co. Norheimsund, Norge, fanerat i teak, 1900-talets andra hälft. H:71x 107x 37cm (bruksslitage)

Värdering: -

Bud: 2 400 SEK

SOFFA B:180cm & BORD i rotting, med glasskiva H:45x 95x 51cm

Värdering: -

Bud: 1 300 SEK

Slutar om 6 minuter

GOLVUR 1800 tal, urtavla Nils Jonson i Kisterud no 59. H:224x 42x 29cm

Värdering: -

Bud: 125 SEK

Slutar om 8 minuter