Auktioner Keramik & Porslin Matservis, 83 delar, restaurangporslin, "The Duraline Hotel Ware", Grindley, England.

Bilder Matservis, 83 delar, restaurangporslin, "The Duraline Hotel Ware", Grindley, England.

Matservis, 83 delar, restaurangporslin, "The Duraline Hotel Ware", Grindley, England.

175 SEK

Värdering: 50 SEK

Diameter: 17,5-26,5 cm.

Bruksskick.

Ystads auktioner

Östra Zinkgatan 3
27139 YSTAD

info@ystadsauktioner.se
+46(0)76 055 43 44

Fat, stengods, Ingrid Atterberg, Upsala-Ekeby, mongramsignerad.

Värdering: 50

Bud: 100 SEK

Tallrikar och assietter, 3+2 st, porslin, "My Garden", Marianne Westman, Rörstrand.

Värdering: 50

Bud: 400 SEK

Glas, 22 st, pantograferad dekor, tre olika modeller.

Värdering: 50

Bud: 50 SEK

Snapsglas, 6 st, Ritzenhof.

Värdering: 50

Bud: 75 SEK