Auktioner Belysning Bordslampa. Barock-stil, Mässing, Skärm fabrikat Aneta.

Bilder Bordslampa. Barock-stil, Mässing, Skärm fabrikat Aneta.

Bordslampa. Barock-stil, Mässing, Skärm fabrikat Aneta.

Värdering: - SEK

Mäter ca: 63cm hög.
Skärmens diameter 35cm.
Fungerar vid test.

Laholms Auktioner

Kristianstadsvägen 65
Laholm Laholm

info@laholmsauktioner.se
0737564902

Ring 18k guld, vitguld, Bellatrix, med briljant 0,19ct, Top Wesselton, storlek: 49 cm

Värdering: -

Bud: 1 700 SEK

Oljemålning Johannes Ravn (1922-1991), Norge. Signerad, daterad 1947, Räv i vinterlandskap. Olja på duk, 65x91 cm, yttermått inklusive ram: 84x112 cm

Värdering: -

Bud: 450 SEK

GOTTFRID KALLSTENIUS (1861-1943), olja på duk, signerad

Värdering: 30 000

Bud: 30 000 SEK

Pall industridesign, metall/ trä. Höjd: 63 cm

Värdering: -

Bud: 100 SEK