Bilder Spegel Rokokostil 1800-tal
Ovalformad spegel med fasettslipat glas, rikligt dekor
Troligtvis tillverkad omkring 1800-talets mitt
Saknar synliga märkningar eller stämplar
Bredd: 130 cm
Höjd: 120 cm
Konditionsrapport: Flertalet lagningar, märken, färgsläpp, mindre stötskador, åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Mirror Rococo style 19th century
Bredd: 130 cm
Höjd: 120 cm