Bilder Kimono Siden Japan 1900-tal
Svart kimono i 100% silke med broderade körsbärsträd i rött
Korta ärmar, öppna sidor och krage
Storlek: M
Etikettmärkt: Plum Blossom
Längd: 132 cm
Mått rakt över vid ärmhåla: 40 cm
Konditionsrapport: Obetydligt slitage, inga övriga anmärkningar
Kimono Silk Japan 20th century
Black kimono in 100% silk with embroidered cherry trees in red
Short sleeves, open sides and collar
Size: M
Labeled: Plum Blossom
Length: 132 cm
Measurements straight across at armhole: 40 cm
Condition report: Insignificant wear, no other remarks
Slutar om 8 timmar 50 minuter
Värdering: 2 500 SEK
Högsta bud:Bud: 1 600 SEK
Slutar om 8 timmar 52 minuter
Värdering: 1 000 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK
Slutar om 8 timmar 54 minuter