Auktioner Speglar Spegel rokokostil 1900-tal

Bilder Spegel rokokostil 1900-tal

Spegel rokokostil 1900-tal

250 SEK

Värdering: 800 SEK

Spegelram i förgylld gjutmassa och trä med skuren dekor
Krönande mussla med centrerad ros

Höjd: 80 cm
Bredd: 48 cm
Spegelglasets mått: 57 x 33 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, märken och mindre färgbortfall, inga övriga anmärkningar

Rococo-style mirror 20th century

Mirror frame in gilded cast and wood with cut decoration
Crowning shell with centered rose

Height: 80 cm
Width: 48 cm
Mirror glass dimensions: 57 x 33 cm

Condition report: Minor age-based wear, marks and minor discoloration, no other remarks

MASSAGEBÄNK, elektrisk (slitage)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

HÖRNSOFFA med skåp, hyllplan & klaffbord. 1900 talets första hälft, 2 delar. bord H:74x 55x 80 + 2st klaffar 18cm/st . soffa H:185x 110/170x 110cm (slitage)

Värdering: -

Bud: 1 200 SEK

BORDSLAMPA Total H:39 cm

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Parti OSÅLT GODS från tidigare auktioner. Säljes till förmån för barncancerfonden. Obs! Köparen måste ta hela partiet. (skador kan förekomma, vagnen ingår ej)

Värdering: -

Bud: 500 SEK