Auktioner Keramik & Porslin Figurin, "Japanska", Lisa Larsson för Gustavsberg

Bilder Figurin, "Japanska", Lisa Larsson för Gustavsberg

Figurin, "Japanska", Lisa Larsson för Gustavsberg

5200 SEK

Värdering: 5 000 SEK

Stengods. Stämplad.

Dalarnas Auktionsbyrå AB

Häradsvägen 24
784 34 Borlänge
Dalarna

info@dalarnasauktionsbyra.se
Tel: 0243-23 67 90

SKÅLFAT, porslin, Imari, Japan, 1800-/1900-tal

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

Slutar om 3 timmar 38 minuter

VERNER PANTON, pläd, alpacka, Verpan, nutida

Värdering: 800

Bud: 700 SEK

Slutar om 3 timmar 39 minuter

SNURRSTOL, 2000-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 3 timmar 40 minuter

GALLERIMATTA, Marocko, ull, 2000-tal, ca 300 x 75 cm

Värdering: 1 800

Bud: 200 SEK

Slutar om 3 timmar 41 minuter