Bilder Golvlampa Nybro Armatur NAFA
Klassisk golvlampa tillverkad av Nybro Armaturfabrik AB (NAFA) under 1900-talets andra hälft.
Lampan är i bok och kromad metall med en vit lampskärm i plast. Lampan tänds med en knapp under lampskärmen.
Utöver vanligt slitage är lampan i gott skick.
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 100 SEK
Värdering: 500 SEK
Högsta bud:Bud: 250 SEK