Bilder Taklampa Northern Illusion
Illusion är en spännande pendellampa från Northern, formgiven av Hareide Design. Lampan monteras så den hänger mitt mellan tak och golv, och skapar således en "illusion" av en bordslampa som svävar mitt i rummet. Detta ger också funktionalitet i med att "lampfoten" kan användas som ett mindre cafébord. Perfekt för kaffekoppen på fikat, cocktaildrinken på festen eller som ett litet avlastningsbord i hallen.
Lampskärmen är i vitt glansigt aluminium. Lampfoten i vitt glansigt stål. Bas i matt svart stål.
Lampan har ett ental mindre skador i den vita lackeringen men annars i got skick.
Fyra spotlights inkluderade. GU10 50W.
Slutar om 8 timmar 18 minuter
Slutar om 8 timmar 19 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 8 timmar 19 minuter