Bilder Nils Partapuoli Hängsmycke sameslöjd
Nedre Soppero
Halssmycke tillverkad av björk, tenn, renhorn och tvinnat läder
Monogramsignerad: NP
Höjd: 2,7 cm
Bredd: 1,7 cm
Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Nils Partapuoli Sami handicraft pendant
Lower Soppero
Necklace made of birch, pewter, reindeer horn and twisted leather
Monogram signed: NP
Height: 2.7 cm
Width: 1.7 cm
Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks
Slutar om 10 timmar 52 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 10 timmar 53 minuter