Bilder Ring 18K Vitt guld med safir och briljantslipade diamanter 1974
Ring tillverkad av 18K vitt guld besatt med 16st briljantslipade diamanter om totalt 0,75 ct enligt gravyr. Safir om 0,36 ct enligt gravyr.
Stämplad.
Inre diametermått: 17 mm
Vikt: 6,7 gram
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Ring 18K White gold with sapphire and brilliant cut diamonds 1974
Ring made of 18K white gold set with 16 brilliant-cut diamonds totaling 0.75 ct according to engraving. Sapphire of 0,36 ct according to engraving.
Stamped.
Inner diameter measurement: 17 mm
Weight: 6.7 grams
Condition report: Minor use wear, No other remarks.
Slutar om 9 timmar 57 minuter
Slutar om 9 timmar 57 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 9 timmar 58 minuter