Bilder Ring 18K Vitt guld med safir och briljantslipade diamanter 1974

Ring 18K Vitt guld med safir och briljantslipade diamanter 1974

3000 SEK

Värdering: 4 000 SEK

Ring tillverkad av 18K vitt guld besatt med 16st briljantslipade diamanter om totalt 0,75 ct enligt gravyr. Safir om 0,36 ct enligt gravyr.
Stämplad.

Inre diametermått: 17 mm
Vikt: 6,7 gram

Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.
Ring 18K White gold with sapphire and brilliant cut diamonds 1974
Ring made of 18K white gold set with 16 brilliant-cut diamonds totaling 0.75 ct according to engraving. Sapphire of 0,36 ct according to engraving.
Stamped.

Inner diameter measurement: 17 mm
Weight: 6.7 grams

Condition report: Minor use wear, No other remarks.

Gunghäst Gemla, 1900-talets första hälft

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 9 timmar 57 minuter

Stop silver, Barock-stil, GAB

Värdering: -

Bud: 5 000 SEK

Slutar om 9 timmar 57 minuter

Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad

Värdering: -

Bud: 6 600 SEK

Slutar om 9 timmar 58 minuter

Bokskåp sekelskiftet

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 9 timmar 58 minuter