Bilder Ljusstake och Vas Silver 1900-tal (2 st)

Ljusstake och Vas Silver 1900-tal (2 st)

600 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Ljusstake och vas i silver. Gipsfylld fot på båda.
Stämplade

Höjd: 7-19 cm
Vikt: 223 gram

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och repor, inga övriga anmärkningar
Candle stick and Vase Silver 20th Century (2 pcs)
Candlestick and vase in silver. Plaster-filled foot on both.
Stamped

Height: 7-19 cm
Weight: 223 grams

Condition: Minor age-based wear and scratches, no other remarks

Gunghäst Gemla, 1900-talets första hälft

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 8 timmar 23 minuter

Stop silver, Barock-stil, GAB

Värdering: -

Bud: 5 000 SEK

Slutar om 8 timmar 23 minuter

Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad

Värdering: -

Bud: 6 600 SEK

Slutar om 8 timmar 24 minuter

Bokskåp sekelskiftet

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 8 timmar 24 minuter