Bilder Stig Lindberg "Comedia" Karott 1900-tal

Stig Lindberg "Comedia" Karott 1900-tal

500 SEK

Värdering: 800 SEK

Stig Lindberg 1916-1982
Karott med lock i modell "Comedia" formgiven av Stig Lindberg för Gustavsberg
Märk: Gustavsberg Sweden Comedia

Höjd: 18 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage och repor, inga övriga anmärkningar

Stig Lindberg "Comedia" Dish 20th century
Stig Lindberg 1916-1982
Serving dish in model "Comedia" designed by Stig Lindberg for Gustavsberg
Tagged: Gustavsberg Sweden Comedia

Height: 18 cm

Condition report: Minor age-based wear and scratches, no other remarks

Gunghäst Gemla, 1900-talets första hälft

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 8 timmar 11 minuter

Stop silver, Barock-stil, GAB

Värdering: -

Bud: 5 000 SEK

Slutar om 8 timmar 11 minuter

Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad

Värdering: -

Bud: 6 600 SEK

Slutar om 8 timmar 11 minuter

Bokskåp sekelskiftet

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 8 timmar 12 minuter