Bilder Hans-Agne Jakobsson Vägglampor Markaryd 1960-tal (2 st)
Hans-Agne Jakobsson Vägglampor Markaryd 1960-tal (2 st)
TVå stycken vägglampor / lampetter i mässing
Modell V330/1
Etikettmärkta: Hans-Agne Jakobsson Markaryd Sweden
Höjd: 32 cm
Bredd: 18,5 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, saknar lampglas, ej funktionstestade, inga övriga anmärkningar
Hans-Agne Jakobsson Wall lamps Markaryd 1960s (2 pcs)
Two wall lamps / sconces in brass
Model V330/1
Labeled: Hans-Agne Jakobsson Markaryd Sweden
Height: 32 cm
Width: 18.5 cm
Condition report: Minor age-based wear, missing lamp glass, not functionally tested, no other remarks