Bilder Lampskärmar Glas 1900-tal (3 st)
Konformade lampskärmar, organiskt formad opalglasskärm
Höjd: 24 cm
Diameter nedtill: 27,5 cm
Diameter upptill: 11,5 cm
Konditionsrapport: Minde åldersbaserat slitage, mindre nagg vid övre mynning, inga övriga anmärkningar
Lampshades Glass 20th century (3 pcs)
Cone-shaped lampshades, organically shaped opal glass shade
Height: 24 cm
Diameter at the bottom: 27.5 cm
Diameter at the top: 11.5 cm
Condition report: Minor age-based wear, minor chip at upper mouth, no other remarks
Värdering: 400 SEK
Högsta bud:Bud: 150 SEK
Norrbotten