Bilder Tommy Alatalo Kniv 2000-tal
Luleå.
Tillverkad av läder, björk, renhorn, stål & koppar.
Knivblad i damaskerat stål tillverkad av Mattias Styrefors.
Monogramsignerad.
Längd kniv: 22,5 cm
Total längd inklusive slida: 26,5 cm
Konditionsrapport: Inga anmärkningar.
Tommy Alatalo Knife from the 21th century
Luleå.
Made of leather, birch, reindeer horn, steel & copper.
Knife blade in damascus steel made by Mattias Styrefors.
Monogram signed.
Knife length: 22.5 cm
Total length including sheath: 26.5 cm
Condition report: No remarks.
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 350 SEK