Bilder Bägare Silver Ryssland 1900-tal (3st)
Tre bägare tillverkade i Ryssland (Sovjet) av silver med Niello-dekor.
Stämplade.
Höjd: 6-11 cm
Total vikt: 124 gram
Konditionsrapport: En bägare med personlig inskription, Repor, bucklor & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Goblet Silver Russia from the 20th century (3pcs)
Three goblets made in Russia (Soviet Union) from silver with Niello decoration.
Stamped.
Height: 6-11 cm
Total weight: 124 grams
Condition report: A goblet with personal inscription, Scratches, dents & age-based wear, No other remarks.
Värdering: 300 SEK
Högsta bud:Bud: 0 SEK