Bilder Bägare Silver Ryssland 1900-tal (3st)

Bägare Silver Ryssland 1900-tal (3st)

1000 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Tre bägare tillverkade i Ryssland (Sovjet) av silver med Niello-dekor.
Stämplade.

Höjd: 6-11 cm
Total vikt: 124 gram

Konditionsrapport: En bägare med personlig inskription, Repor, bucklor & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.

Goblet Silver Russia from the 20th century (3pcs)
Three goblets made in Russia (Soviet Union) from silver with Niello decoration.
Stamped.

Height: 6-11 cm
Total weight: 124 grams

Condition report: A goblet with personal inscription, Scratches, dents & age-based wear, No other remarks.

SIDOBORD, tidigt 1900-tal

Värdering: 1 000

Bud: 800 SEK

LJUSSTAKAR OCH FAT, keramik, ST.Eriks Upsala

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

GUSTAV RUDBERG, färglitografi, signerad och numrerad 173/310

Värdering: 300

Bud: 0 SEK

KARMSTOLAR, 7 st, Gärsnäs, 2016

Värdering: 1 000

Bud: 550 SEK

Slutar om 6 minuter