Bilder Armband / Länk 18K Guld 1900-tal

Armband / Länk 18K Guld 1900-tal

11500 SEK

Värdering: 10 000 SEK

Armband tillverkad av 18K rött guld.
Stämplad.

Längd: 20 cm
Vikt: 24,2 gram

Bracelet / Link 18K Gold from the 20th century
Bracelet made of 18K red gold.
Stamped.

Length: 20 cm
Weight: 24.2 grams

Condition report: No remarks

Rörstrand, "Ostindia", terrin

Värdering: -

Bud: 600 SEK

Parise Vetro, Italy, karaff med glas på bricka, 7 delar

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Rörstrand, "Ostindia", kaffekanna

Värdering: -

Bud: 160 SEK

Skålar, Kina, 1900-tal

Värdering: -

Bud: 4 200 SEK