Bilder Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1983

Enstensring 18K Guld med briljantslipad diamant 1983

2000 SEK

Värdering: 2 500 SEK

Ring tillverkad av 18K Vitt guld besatt med en briljantslipad diamant om 0,17 ct.
Stämplad: Guldfynd AB 1983

Inre diametermått: 15,5 mm
Vikt:1,94 gram

Konditionsrapport: Mindre repor & bruksslitage, Inga övriga anmärkningar.

Single stone ring 18K Gold with brilliant cut diamond 1983
Ring made of 18K White gold set with a brilliant-cut diamond of 0.17 ct.
Stamped: Guldfynd AB 1983

Inner diameter measurement: 15.5 mm
Weight: 1.94 grams

Condition report: Minor scratches & use wear, No other remarks.

Dricksglas, grönt glas med polykroma ringar, 4st

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Alvar Aalto, vas, "Savoy", Iittala, höjd 12 cm

Värdering: 250

Bud: 180 SEK

Bäddmadrass. Ull.

Värdering: -

Bud: 0 SEK

Vas, Bette Jessen Aluminia Danmark

Värdering: -

Bud: 200 SEK