Bilder Bordslampor Bojan Porslin Japan 1900-tal (2 st)

Bordslampor Bojan Porslin Japan 1900-tal (2 st)

Värdering: 1 000 SEK

Porslinslampor i porslin med dekor av blomster i underglasyrblått
Sockel / fot i trä och skärmar i textil
Fungerar vid test

Total höjd: 59 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Table lamps Bojan Porcelain Japan 20th century (2 pcs)

Porcelain lamps in porcelain with decoration of flowers in underglaze blue
Plinth / foot in wood and screens in textile
Works when tested

Total height: 59 cm

Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks

TAVLOR 4st.akvareller A.Forsberg Minsta 31*26 cm (osignerade)

Värdering: -

Bud: 60 SEK

FILMPLANSCH 46*31 cm

Värdering: -

Bud: 50 SEK

TAVLOR 3st. akvareller A.Forsberg Största 43*27 cm (en signerad)

Värdering: -

Bud: 50 SEK

FILMPLANSCH 46*31 cm

Värdering: -

Bud: 175 SEK