Bilder The Syntax Lamp Fotogenlampa Mässing 1900-tal

The Syntax Lamp Fotogenlampa Mässing 1900-tal

400 SEK

Värdering: 800 SEK

Fotogenlampa "The Syntax Lamp" tillverkad i mässing
Märkt: Sherwood LTD BHAM (Birmingham)

Höjd: 25 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre repor, inga övriga anmärkningar

Syntax Lamp Kerosene Brass 20th Century

Kerosene lamp "The Syntax Lamp" made of brass

Marked: Sherwood LTD BHAM (Birmingham)

Height: 25 cm

Condition report: Minor age-based wear, minor scratches, no other remarks

Gunghäst Gemla, 1900-talets första hälft

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 8 timmar 5 minuter

Stop silver, Barock-stil, GAB

Värdering: -

Bud: 5 000 SEK

Slutar om 8 timmar 6 minuter

Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad

Värdering: -

Bud: 6 600 SEK

Slutar om 8 timmar 6 minuter

Bokskåp sekelskiftet

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 8 timmar 6 minuter