Bilder Samling "Sachsisk" Silverbestick 1900-tal (36 delar)
Samling silverbestick i modell "Sachsisk". Cohr Danmark.
Samtliga stämplade med kattfoten.
Samling bestående av:
12 Gafflar
12 Knivar
12 Skedar
Vikt bestick med stålblad: 774 gram
Total vikt: 1752 gram
Konditionsrapport: Bruksslitage, inga övriga anmärkningar.
Collection "Sachsisk" Silver cutlery 20th century (36 parts)
Collection of silver cutlery in model "Sachsisk", Cohr Denmark.
All stamped with the cat's foot.
Collection consisting of:
12 Forks
12 Knives
12 Spoons
Weight of pcs. with steel blade: 726 grams
Total weight: 1680 grams
Condition report: Usage wear, no other remarks.
Slutar om 2 timmar 52 minuter
Slutar om 2 timmar 53 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 2 timmar 53 minuter