Bilder Kaffeskedar Silver "Rosenholm" 1900-tal (12 st)

Kaffeskedar Silver "Rosenholm" 1900-tal (12 st)

1200 SEK

Värdering: 800 SEK

Samling med 12 st. kaffeskedar i silver
Stämplade: S

Vikt: 190 gram
Längd: 12 cm

Konditionsrapport: Mindre bruks- och åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar.

Coffee spoons Silver "Rosenholm" 20th century (12 pcs)

Collection with 12 coffee spoons in silver
Stamped: S

Weight: 190 grams
Length: 12 cm

Condition report: Minor use- and age-based wear, no other remarks.

Max Erik Ohlsson, blyertsteckning, signerad, 47x62 cm

Värdering: 200

Bud: 0 SEK

Parti LP-skivor/vinyl bl.a. Beatles, Europe, Ozzy Ozburn, StatusQuo m.fl.

Värdering: -

Bud: 2 100 SEK

Frits Heiring Sørensen, Denmark, hänge i sterling silver med gulddetalj med vit sten

Värdering: -

Bud: 140 SEK

Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 87x73 cm

Värdering: 250

Bud: 100 SEK