Bilder Samling Dockor 1900-tal (7 st.)

Samling Dockor 1900-tal (7 st.)

Värdering: 800 SEK

Samling porslinsdockor i varierande klädsel.

Längd: 22-46 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, mindre märken och fläckar, inga övriga anmärkningar
Collection Dolls 20th Century (7 pcs)
Collection of porcelain dolls in variety of outfits.

Length: 22-46 cm

Condition: Age-based wear, minor marks and stains, no other remarks

INGEBORG LUNDIN, vinglas, 6 st, "Silvia", Orrefors

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

BORDSSPEGEL, 1800-tal

Värdering: 500

Bud: 200 SEK

KÄPP, med silverkrycka,1900-tal

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

DUKAR OCH PLÄD, 6 st, linne/bomull, 1900-/2000-tal

Värdering: 400

Bud: 0 SEK

Slutar om 7 minuter