Bilder Klocka, malm, Malmö, 1900-tal.

Klocka, malm, Malmö, 1900-tal.

250 SEK

Värdering: 50 SEK

Höjd: ca. 29 cm.

Bruksskick. Skador på kant (se bild).

Obs! Tung.

Ystads auktioner

Östra Zinkgatan 3
27139 YSTAD

info@ystadsauktioner.se
+46(0)76 055 43 44

Dalahästar, 2 st, trä.

Värdering: 50

Bud: 150 SEK

Slutar om 20 timmar 30 minuter

Skylt, bemålad plåt, "Godare kex", 1900-talets andra hälft.

Värdering: 50

Bud: 100 SEK

Slutar om 21 timmar 26 minuter

Senapsknäcka m.m, 9 delar, trä, 1800/1900-tal.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Svepask och sikt, trä/metallnät, 1800/1900-tal.

Värdering: 50

Bud: 0 SEK

Slutar om 4 dagar