Bilder Golvlampa Reijmyre Armaturfabrik 1900-tal
Stomme i alabaster, marmor och förgylld mässing Fot i marmor på tassar i förgylld mässing Stor skärm i textil med blomstermotiv och fransar Märkt: RAF Höjd utan skärm: 145 cm Höjd med skärm: 153 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, fungerar vid test, inga övriga anmärkningar
Floor lamp Reijmyre Armaturfabrik 20th century Frame in alabaster, marble and gilt brass Marble foot on gilt brass paws Large textile screen with floral motifs and fringes Marked: RAF Height without screen: 145 cm Height with screen: 153 cm Condition report: Minor age-based wear, works when tested, no other remarks
Slutar om 1 timme 5 minuter
Slutar om 1 timme 6 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 1 timme 6 minuter