Bilder Skrivställ & ljusstakar 1900-tal (4 delar)

Skrivställ & ljusstakar 1900-tal (4 delar)

200 SEK

Värdering: 800 SEK

Bläckställ med tillhörande bläckhorn och ljusstakar Tillverkade i svart sten, klarglas och mässing Höjd ljusstakar: 11,5 cm Mått bläckställ: 15 x 15 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre nagg (7 mm) på en ljusstake, inga övriga anmärkningar
Inkstand & candlesticks 20th century (4 parts) Inkstand with associated inkhorn and candlesticks Made in black stone, clear glass and brass Height of candlesticks: 11.5 cm Ink stand dimensions: 15 x 15 cm Condition report: Minor age-based wear, minor chip (7mm) on one candlestick, no other remarks

Gunghäst Gemla, 1900-talets första hälft

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 9 timmar 33 minuter

Stop silver, Barock-stil, GAB

Värdering: -

Bud: 5 000 SEK

Slutar om 9 timmar 33 minuter

Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad

Värdering: -

Bud: 6 600 SEK

Slutar om 9 timmar 33 minuter

Bokskåp sekelskiftet

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 9 timmar 34 minuter