Bilder Karaff och dryckesglas 2000-tal (4 st)
Glasuppsättning skapad av munblåst och handgjort glas med underfång i polykroma färger Höjd karaff: Höjd glas:
Konditionsrapport: Mindre obetydligt bruksslitage, inga övriga anmärkningar
Decanter and drinking glass 21th century (4 pcs) Glass set created from mouth-blown and hand-made glass with under-catch in polychrome colours Decanter height: Glass height: Condition report: Less insignificant use wear, no other remarks
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 1 200 SEK
Värdering: 1 500 SEK
Högsta bud:Bud: 600 SEK