Bilder Einar Luterkort Vas Upsala Ekeby Keramik 1930-tal
Vas i grönglaserad keramik med reliefdekor av figurer.
Märkt: Ekeby
Höjd: 17 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Einar Luterkort Vase Upsala Ekeby Ceramic 1930s
Vase in green glazed ceramic with relief decor of figures.
Marked: Ekeby
Height: 17 cm
Condition: Minor age-based wear, no other remarks
Slutar om 8 timmar 9 minuter
Slutar om 8 timmar 9 minuter
Värdering: - SEK
Högsta bud:Bud: 6 600 SEK
Slutar om 8 timmar 9 minuter