Bilder Ståbord "Classic Marmor" Byarums Bruk 1900-tal (2 st)

Ståbord "Classic Marmor" Byarums Bruk 1900-tal (2 st)

2000 SEK

Värdering: 3 000 SEK

Trädgårdsbord / cafébord med underrede i sandgjuten och vitmålad metall och rund bordsskiva i marmor
Märkt på på fot: Byarum
Etikettmärkt: Byarums Bruk

Höjd: 111 cm
Diameter bordsskiva: 50 cm

Konditionsrapport: Bruks- och åldersbaserat slitage, nagg undertill och ovanpå skiva, inga övriga anmärkningar

Standing table "Classic Marble" Byarums Bruk 20th century (2 pcs)
Garden table / cafe table with base in sand cast and white painted metal and round marble table top
Marked on foot: Byarum
Labeled: Byarums Bruk

Height: 111 cm
Table top diameter: 50 cm

Condition report: Use- and age-based wear, chip underneath and on top of disc, no other remarks

VAS Arvika keramik, Riborg Böving Albråten H:11,5 cm (nagg i fot)

Värdering: -

Bud: 60 SEK

TALLRIKAR djupa 4st. Rörstrand "Grön Anna" D:20,5 cm

Värdering: -

Bud: 350 SEK

UGNSFAT, MUGG & SÅSKANNA Rörstrand "Gröna Anna" Fat 26*34 cm

Värdering: -

Bud: 300 SEK

FÖNSTER 2st med aluminium ram. 120x120cm det största

Värdering: -

Bud: 70 SEK