Bilder Ewa Wrangel & Lars-Göran Nilsson Hallmöbel 1960/70-tal (2 delar)

Ewa Wrangel & Lars-Göran Nilsson Hallmöbel 1960/70-tal (2 delar)

VĂ€rdering: 1 200 SEK

Sideboard med spegel frÄn GT Ateljé, Hovmantorp
Stomme och spegelram i teak med koppardetaljer
Konsolbord med tre lÄdor

Höjd sideboard: 45 cm
LĂ€ngd sideboard: 116 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, mĂ€rken och repor, inga övriga anmĂ€rkningar

Ewa Wrangel & Lars-Göran Nilsson Hall furniture 1960s/70s (2 parts)

Sideboard with mirror from GT Ateljé, Hovmantorp
Frame and mirror frame in teak with copper details
Console table with three drawers

Sideboard height: 45 cm
Sideboard length: 116 cm

Condition report: Age-based wear, marks and scratches, no other remarks

FormvÀgen 3
906 21 UmeÄ
VĂ€sterbotten

Kartor Hanebo-socken GÀfleborgs lÀn, Rotemo, 6 stycken, tidigt 1900-tal

VĂ€rdering: -

Bud: 150 SEK

HĂ€lsingland

Rosenthal Selb-Bavaria servisdelar, 30 delar

VĂ€rdering: -

Bud: 125 SEK

HĂ€lsingland

Spelbord rokoko-stil, 1970-1980 tal

VĂ€rdering: -

Bud: 200 SEK

HĂ€lsingland

Bowie-kniv

VĂ€rdering: -

Bud: 125 SEK

HĂ€lsingland