Bilder Figurin Porslin "Return to La Mancha" Lladro Spanien

Figurin Porslin "Return to La Mancha" Lladro Spanien

550 SEK

Värdering: 10 000 SEK

Skulptör: Salvador Furió "Return to La Mancha" Skulptur tillverkad av porslin Brickmärkt: Lladro Höjd: 33 cm Bredd: 30 cm Längd: 95 cm
Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, spricka i glasyr på vänsterarm (ryttare längst bak), limmet till repet har släppt (ryttare längst bak), två stolpar till vagnen har lossnat (en medföljer), inga övriga anmärkningar
Figurine Porcelain "Return to La Mancha" Lladro Spain Sculptor: Salvador Furió "Return to La Mancha" Sculpture made of porcelain Plate marked: Lladro Height: 33 cm Width: 30 cm Length: 95 cm Condition: Age-based wear, crack in glaze on left arm (rider at the back), the glue to the rope has come off (rider at the back), two posts for the carriage have come loose (one included), no other remarks

Gunghäst Gemla, 1900-talets första hälft

Värdering: -

Bud: 2 200 SEK

Slutar om 3 timmar 7 minuter

Stop silver, Barock-stil, GAB

Värdering: -

Bud: 5 000 SEK

Slutar om 3 timmar 7 minuter

Mårten Andersson färglitografi "Brudparet" signerad

Värdering: -

Bud: 6 600 SEK

Slutar om 3 timmar 8 minuter

Bokskåp sekelskiftet

Värdering: -

Bud: 1 500 SEK

Slutar om 3 timmar 8 minuter