Auktioner Konst & Grafik Torrnål, Axel Fridell

Bilder Torrnål, Axel Fridell

Torrnål, Axel Fridell

400 SEK

Värdering: - SEK

"Konstnären Alfred Hedlund", signerad, bildmått ca 22 x 22 cm

Göteborgs Auktionskammare

Sisjö Kullegata 6
421 32 Göteborg

info@gbgak.se
Tel: 072-32777 64 Värdering, inlämning. 072-327 77 34 Fakturering, utlämning

ZENITH, smyckesur, 18k vitguld, Zenith, 1900-talets mitt, tot vikt ca 40 g

Värdering: 14 000

Bud: 18 500 SEK

Oljemålning Karl-Göte Sernius Andersson (1904-1959), Sverige. Signerad, vita hus. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 55x48 cm

Värdering: -

Bud: 150 SEK

Bestick 7 delar, silver, 1700-/1800-tal. Längd: 19-21,5. Vikt: 490 gr ca

Värdering: -

Bud: 3 000 SEK

JOSEF FRANK, taklampa, modellnr 2479, Firma Svenskt Tenn, 1900-talets mitt

Värdering: 4 000

Bud: 3 200 SEK