Bilder Carl Enoch Ringnér 1870-1967 Olja på duk
Motiv av arbetande bönder, Mora 1922
Signerad: E Ringnér
Daterad: 1922
Mått på duk: 78 x 58 cm
Mått inkl ram: 93 x 71 cm
Konditionsrapport: Något lös i spännramen, mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Carl Enoch Ringnér 1870-1967 Oil on canvas
Motif of working farmers, Mora 1922
Signed: E Ringnér
Dated: 1922
Dimensions of canvas: 78 x 58 cm
Dimensions including frame: 93 x 71 cm
Condition report: Somewhat loose in the tension frame, minor age-based wear, no other remarks
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk musiker, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 3 timmar 28 minuter
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 3 timmar 28 minuter