Bilder Rudolf Lindqvist 1917-2000 Olja på Duk
Timmerman med häst
Signerad: Rud Lindqvist
Mått på duk: 80 x 65 cm
Mått inkl ram: 84 x 70 cm
Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar
Rudolf Lindqvist 1917-2000 Oil on Canvas
Lumberman loading logs on log load behind log horse in a log forest
Signed: Rud Lindqvist
Dimensions of canvas: 80 x 65 cm
Dimensions including frame: 84 x 70 cm
Condition report: Minor age-based wear, no other remarks
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk musiker, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 3 timmar 43 minuter
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 3 timmar 43 minuter