Bilder Kandelaber "Tuppstake" smidesjärn 1900-tal

Kandelaber "Tuppstake" smidesjärn 1900-tal

500 SEK

Värdering: 800 SEK

Kandelaber med krönande tupp i svartmålat smidesjärn
Plats för tre stycken ljus
Ej märkt

Höjd: 68 cm
Bredd: 36 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, inga övriga anmärkningar

Candelabra "Rooster stake" wrought iron 20th century

Candelabra with crowning rooster in black painted wrought iron
Space for three candles
Not marked

Height: 68 cm
Width: 36 cm

Condition report: Minor age-based wear, no other remarks

VICKE LINDSTRAND, 23 del servisglas, "Calypso", Kosta, 1900-talets andra hälft

Värdering: 400

Bud: 200 SEK

IRISH COFFEEGLAS, 6 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft

Värdering: 300

Bud: 100 SEK

INGEBORG LUNDIN, vinglas, 6 st, "Silvia", Orrefors

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

BORDSSPEGEL, 1800-tal

Värdering: 500

Bud: 200 SEK

Slutar om 6 minuter