Bilder Vera Frisén 1910-1990 Olja på duk
Porträtt föreställande konstnären Eva Rundlöf 1910-1989.
Signerad: Frisén
Olja på duk uppfodrad på duk:
Mått på duk: 33,5 x 22 cm
Mått inklusive ram: 34,5 x 23,5 cm
Konditionsrapport: Mindre krackeleringar & åldersbaserat slitage, Inga övriga anmärkningar.
Vera Frisen 1910-1990 Oil on canvas
Portrait depicting the artist Eva Rundlöf 1910-1989.
Signed: Frisén
Oil on canvas mounted on canvas:
Dimensions of canvas: 33.5 x 22 cm
Dimensions including frame: 34.5 x 23.5 cm
Condition report: Minor cracks & age-based wear, No other remarks.
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk musiker, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 1 timme 3 minuter
Gunarsa, Nyoman, olja, balinesisk danserska, signerad och daterad 2006, 125 x 100 (!) cm, i rikt skuren ram
Värdering: 3 000 SEK
Högsta bud:Bud: 2 000 SEK
Slutar om 1 timme 3 minuter