Bilder Vaser Alsterfors och Kastruph Glasbruk 1900-tal (2 st)

Vaser Alsterfors och Kastruph Glasbruk 1900-tal (2 st)

500 SEK

Värdering: 800 SEK

Två vaser i glas.
En etikettmärkt

Höjd: 16-30 cm

Konditionsrapport: Mindre åldersbaserat slitage, mindre repor, inga övriga anmärkningar

Vases Alsterfors and Kastruph Glasbruk 20th century (2 pcs)

Two vases in glass.
One labelled

Height: 16-30 cm

Condition report: Minor age-based wear, minor scratches, no other remarks

Bokskåp

Värdering: -

Bud: 5 500 SEK

Stereoanläggning

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Figurgrupp, Harald Salomon, Rörstrand

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Retroporslin

Värdering: -

Bud: 400 SEK