Bilder Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning

Bengt Lindström 1925-2008 Carborundumetsning

100 SEK

Värdering: 2 000 SEK

Figurkomposition
Färgetsning med carborundum
Signerad: Lindstrom
Numrerad: EA (Épreuve d'artiste)

Mått på papper: 86 x 63 cm
Ej ramad

Bengt Lindström 1925-2008 Carborundum etching
Figure composition
Color etching with carborundum
Signed: Lindstrom
Numbered: EA (Épreuve d'artiste)

Dimensions of paper: 86 x 63 cm
Not framed

Condition report: No remarks

91 Sortimentskåp

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Närke

Rostfri hämtare

Värdering: -

Bud: 175 SEK

Ulrica Hydman Vallien, 3st vinglas, svart tulpan

Värdering: 500

Bud: 550 SEK

Norrbotten

12st likörglas samt 12st små whiskyglas "Silvia", Orrefors

Värdering: 500

Bud: 1 300 SEK

Norrbotten