Bilder Samling Dockor 1900-tal (7 st.)

Samling Dockor 1900-tal (7 st.)

Värdering: 800 SEK

Samling porslinsdockor i varierande klädsel.

Längd: 22-46 cm

Konditionsrapport: Åldersbaserat slitage, mindre märken och fläckar, inga övriga anmärkningar
Collection Dolls 20th Century (7 pcs)
Collection of porcelain dolls in variety of outfits.

Length: 22-46 cm

Condition: Age-based wear, minor marks and stains, no other remarks

Höganäskruka 3L + Rauskruka 4L

Värdering: -

Bud: 225 SEK

Ett par ljusstakar, silver, MGAB

Värdering: 800

Bud: 400 SEK

Norrbotten

Figuriner, 2 stycken

Värdering: -

Bud: 50 SEK

Sockerskål, silver, förgylld insida

Värdering: 1 500

Bud: 2 200 SEK

Norrbotten