Bilder Golvlampa art deco 1930/40-tal

Golvlampa art deco 1930/40-tal

1 månad 1 timme 29 minuter

2024-03-28 17:58

900 SEK

Värdering: 1 200 SEK

Troligen tillverkad av Böhlmarks lampfabrik Stomme i patinerad mässing med justerbar arm och skärm i textil Gjuten lampfot Höjd: 149 cm
Konditionsrapport: Ej funktionstestad, mindre bruks, och åldersbaserat slitage, märken och repor, mindre stötskador på fot och stomme, inga övriga anmärkningar
Floor lamp art deco 1930s/40s Probably manufactured by Böhlmark's lamp factory Frame in patinated brass with adjustable arm and later textile screen Molded lamp base Height: 149 cm Condition report: Not functionally tested, minor use, and age-based wear, marks and scratches, minor impact damage to foot and frame, no other remarks

Bänk, furu, längd 117 cm

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Matta, Iran

Värdering: -

Bud: 400 SEK

MATBORD

Värdering: -

Bud: 400 SEK

GRÄSKLIPPARE "HANDJAGARE"

Värdering: -

Bud: 125 SEK