Bilder Lykta i plåt & glas 1900-tal

Lykta i plåt & glas 1900-tal

200 SEK

Värdering: 1 000 SEK

Hängande lykta med elektrisk belysning Tillverkad av svartlackad bleckplåt och fönsterglas Höjd: 60 cm Bredd: 45 cm
Konditionsrapport: Mindre bruksslitage, mindre märken och repor, inga övriga anmärkningar
Lantern in tin & glass 20th century Hanging lantern with electric lighting Made of black painted sheet metal and window glass Height: 60 cm Width: 45 cm Condition report: Minor use wear, minor marks and scratches, no other remarks

IRISH COFFEEGLAS, 6 st, glas, Orrefors, 1900-talets andra hälft

Värdering: 300

Bud: 100 SEK

INGEBORG LUNDIN, vinglas, 6 st, "Silvia", Orrefors

Värdering: 500

Bud: 250 SEK

BORDSSPEGEL, 1800-tal

Värdering: 500

Bud: 200 SEK

KÄPP, med silverkrycka,1900-tal

Värdering: 300

Bud: 300 SEK

Slutar om 7 minuter