Bilder Hans Hedberg 1917-2007 Vas Stengods 1900-tal

Hans Hedberg 1917-2007 Vas Stengods 1900-tal

2600 SEK

Värdering: 3 000 SEK

Starkeldsfajans med spräcklig glasyr i beige och gröngråa toner
Monogramsignerad: HHg
Biot Frankrike.

Höjd: 10 cm

Hans Hedberg Vase Stoneware from the 20th century.
Hans Hedberg 1917-2007.
Strong-fire faience with speckled glaze in beige and green/grey tones
Monogram signed: HHg
Biot France.

Height: 10 cm

Conditional report: No remarks

Armbandsur

Värdering: -

Bud: 700 SEK

Skål

Värdering: -

Bud: 200 SEK

Bojan, Kina, 18/1900-tal

Värdering: -

Bud: 1 300 SEK

Filmisar

Värdering: -

Bud: 300 SEK